C# nauka, materiały, etc

Każdy chciałby się szybko, przyjemnie i w interesujący sposób uczyć nowych technologi, języków czy bibliotek.
Nie da się tego wszystkiego tak łatwo osiągnąć, albo ja nie znalazłem jeszcze sposobu. Jeżeli wiecie to będę wdzięczny za podzielenie się taką informacją.
Nie ustając się w poszukiwaniu idealnego sposobu na naukę znalazłem jeden, który można uznać za prosty. Trzeba tylko posiedzieć przed monitorem i pooglądać kilka prezentacji przygotowanych przez ziomali z microsoft i firm z nimi współpracujących.

Ale first things first – podstawy:
Każdy porządny i szanujący się programista, powinien przebrnąć przez trochę książek  (przynajmniej jedną) i napisać trochę linii kodu, aby w miarę płynnie posługiwać się językiem którego chce używać. Część z nas czyta wszystko od A do Z w oficjalnych książkach wydanych przez MS, inni lecą po łebkach i korzystają z różnego rodzaju kursów dostępnych na blogach. Rozumiem, każdy przyswaja wiedzę w inny sposób. Ważne jednak jest aby każdy rozróżniał klasę od obiektu, wskaźnik od referencji, czy inne słowa.
Próbowałem obu podejść (łebki vs książki) i moim skromnym zdaniem lepiej przeczytać książkę, tak aby dobrze opanować podstawy. Ja przeczytałem i mocno polecam (ten post dotyczy c#) Charles Petzold Programming MS Windows with C#, wcześniej czytałem też programowanie dla Win32 i też jest to dobra pozycja. Najmocniej przepraszam, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy książki, którą czytałem aby poznać podstawy C#.

Opanowałem podstawy i co dalej?
Namiętnie oglądam ostatnio serię “How do I” dla WPF i ogólnie C#. Wcześniej przejrzałem kilka dłuższych prezentacji z PDC i muszę powiedzieć, że dzięki temu w szybki sposób można poznać to co nowe (przynajmniej dla mnie, bo wciąż jestem początkującym programistą C#), oraz nauczyć się jak zrobi ficzera X.
PDC2008
PDC2009
PDC2010
How do I (wpf)
Naprawdę polecam zainteresowanie się tymi materiałami.

Czy coś jeszcze? Można się zapisać do różnych lokalnych grup wsparcia dla anonimowych programistów i tam się dalej rozwijać do czego także namawiam. Ja jak tylko znajdę czas i chęci to też się zapisze.

Pozdro
JS

ps.
Dzisiaj jakoś tak bez drwin.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.