Do dzieła!

Ach święta, czas jedzenie i nie policzalnych kalorii. A gdy ktoś ma szczęście, to także czas błogiego programowania bez żadnych zobowiązań. To także czas kiedy można przysiąść i poczytać. Udało mi znaleźć chwilę i posiedziałem, czytałem i czytałem i nie mogłem przestać, bo ciągle nie miałem rozwiązania swojego problemu. Chciałem zaimplementować “Owin Identity” w asp mvc, a w internetach chciałem znaleźć rozwiązanie podane na talerzu. Spędziłem cały dzień wpisując coraz to różne i kombinacje słów “owin, identity, mvc, asp” i wiecie co, nie znalazłem niczego więcej niż w ciągu pierwszych trzech minut. Ciągle chciałem znaleźć te talerz i rozwiązanie na nim. Koniec końców, przeczytałem to co było, włączyłem VS z przykładowym kodem gdzie jest wykorzystany OWIN oraz logowanie i zacząłem właściwą pracę poznawczą – programowanie. Miałem jeden projekt wzorcowy, oraz osobny gdzie chciałem to ponownie zaimplementować. Wykorzystując starodawną metodę kopiowania i zrzynania działającego kodu, przenosiłem powoli funkcjonalność z przykładu do celu, aż wreszcie miałem podstawową funkcjonalność. Moja radość nie trwała wiecznie, kod trzymałem na ramdrive, żeby się to wszystko szybciej kręciło. Chwilę po tym jak skończyłem naukę musiałem zrobić reboot, jakie było moje zaskoczenia gdy się zorientowałem kilka godzin mojej pracy poszło się. Może nie wyglądało to aż tak tragicznie:

A wiecie czemu, bo zostało mi w głowie z więcej niż z samego czytania blogów czy tutoriali. I wiecie co zacznę robić za chwilę? Napiszę to jeszcze raz i jeszcze raz, a każdym razem będzie to zrobione lepiej i lepiej.
Przestań liczyć na to, że znajdziesz idealne rozwiązanie swojego problemu na sieci, napisz je sam. Jeśli nie uda się za pierwszym razem, to na pewno za drugim, albo za trzecim, a już na pewno na czwartym. A jak nie to na pewno będziesz wiedzieć co zrobiłeś nie tak i następnym razem zrobisz to lepiej.
TL;DR;
Przestań czytać, zacznij pisać kod.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.